П`ятниця, 15.12.2017, 21:33 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2011 » Жовтень » 29 » Несвоєчасно оплачено торговий патент. Які штрафні санкції застосовуються у цьому випадку?
19:36
Несвоєчасно оплачено торговий патент. Які штрафні санкції застосовуються у цьому випадку?
Відповідно до п. 125.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), несплата (неперерахування) суб’єктом господарювання сум збору за здійснення деяких видів підприємницької діяльності, зазначених у пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 ПКУ у порядку та у строки, визначені ПКУ, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50% ставок збору, встановлених ст. 267 ПКУ.
Щодо адміністративної відповідальності, то відповідно до ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України від 7 грудня 1984 року №8073-ХІІ «Про адміністративні правопорушення», зі змінами та доповненнями (далі — Кодекс), неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч. 2 ст. 163-2 Кодексу дії, передбачені ч. 1 ст. 163-2, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 221 Кодексу судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 163-2 Кодексу.
Таким чином, у разі несвоєчасного подання (неподання) платіжного доручення до установи банку при здійсненні оплати за торговий патент директор і головний бухгалтер підприємства як посадові особи несуть також й адміністративну відповідальність.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у м. Севастополі
Переглядів: 558 | Додав: lpp | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: