Понеділок, 15.10.2018, 10:15 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2011 » Грудень » 15 » За порушення у сфері захисту персональних данних з 1 січня 2012 року притягуватимуть до адміністративної та кримінальної відповідальності.
20:04
За порушення у сфері захисту персональних данних з 1 січня 2012 року притягуватимуть до адміністративної та кримінальної відповідальності.
Держслужба з питань захисту персональних даннях офіційно назвала умови притягнення з 1 січня 2012 року до адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення у сфері захисту персональних данних.

Сьогодні однією з найбільш гарячих тем є введення з 1 січня наступного року відповідальності за порушення у сфері захисту персональних даних. Оскільки це абсолютно нова для України сфера, в ній залишається чимало білих плям, у зв'язку з чим у багатьох, навіть у висококваліфікованих юристів, виникають питання по процедурі притягнення до відповідальності. Висловлюється чимало різних, і не завжди вірних, думок.

У зв'язку з цим Державна служба з питань захисту персональних даних (ДСЗПД) надала Ліга:Закон свій офіційний коментар:

"З 1 січня 2012 року набирають чинності зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, якими введена адміністративна та кримінальна відповідальність (за порушення недоторканності приватного життя стосовно незаконного збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконної зміни такої інформації), але лише за наступних умов:

1) До ДСЗПД повинна бути надіслана скарга громадянина України (при цьому скарга має бути підкріплена документами, що підтверджують порушення у сфері захисту персональних даних).

2) На підставі скарги ДСЗПД буде проведено
перевірку володільців та (або) розпорядників баз персональних даних щодо дотримання ними вимог законодавства у сфері захисту персональних даних, в результаті якої буде надано припис на усунення порушень.

3) В разі невиконання припису ДСЗПД складає адміністративний протокол, який потім передається до суду.

4) На підставі адміністративного протоколу проводиться судове засідання і приймається рішення про накладення адміністративного стягнення, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення, на підставі якого володільцем бази персональних даних сплачується штраф.

Довідково. Ухиленням від державної реєстрації бази персональних даних не вважатиметься факт подачі володільцем бази персональних даних заяви про реєстрацію бази персональних даних до ДСЗПД до 1 січня 2012 року.

Єдиним органом виконавчої влади, на який законом покладеного завдання щодо контролю за додержанням вимог законодавства про захист персональних даних є Державна служба України з питань захисту персональних даних, а рішення про адміністративне стягнення прийматиме лише суд.
Переглядів: 213 | Додав: lpp | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: