П`ятниця, 03.05.2024, 14:52 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2010 » Грудень » 4 » Чи можливі протести в Україні проти пенсійної реформи?
17:48
Чи можливі протести в Україні проти пенсійної реформи?

Чи слід підприємцям виходити на акції протесту проти пенсійної реформи, якщо на них вийдуть майбутні пенсіонери/наймані працівники?

У розпорядження «Дзеркала тижня» потрапив новий, грудневий варіант пенсійної реформи. Заплановано, що до 10 грудня на базі цього варіанту буде підготовлений законопроект, який потім подадуть у Верховну Раду. Згідно плану, як виправдовуються в уряді, аби отримати гроші від МВФ, законопроект повинен бути проголосований та повинен набути чинності з 1 січня 2011-го.

Починаючи з 2004-го Україна цілеспрямовано заганяла себе у безвихідь, нарощуючи соціальні виплати та відмахуючись від непопулярних реформ. Але тоді були доходи від приватизації, економічне зростання та інші «ласощі». Тепер, коли країна другий рік поспіль позичає до 10% ВВП, відступати нікуди. Тож вимоги міжнародних кредиторів — кардинально скоротити дефіцит публічних фінансів, у тому числі Пенсійного фонду, — цілком відповідають стратегічним цілям розвитку держави і тому не слід на МВФ спускати всіх собак, а треба подивитися на себе у дзеркало.

Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, академік НАН України, говорить, що реформи завжди відбуваються за чийсь рахунок. То за чий же рахунок планується реформувати пенсійну систему?

Гарна новина для нинішніх пенсіонерів: в уряді запевняють, що реформа не торкнеться тих, хто вже пішов на заслужений відпочинок. «Їхня пенсія не зменшиться ні на гривню».

З цими пенсіонерами все ясно, а що з іншими?

Найбільше майбутня реформа торкнеться працюючих пенсіонерів.

Зокрема, на "підвищення надбавки за понаднормовий стаж та доплати до прожиткового мінімуму при збільшенні прожиткового мінімуму" вони зможуть розраховувати лише тоді, коли звільняться з роботи.

Уряд також пропонує встановити максимальний розмір пенсії на рівні 12 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

Згідно з рішенням Конституційного суду від 2007 року, ця норма торкнеться тільки тих, хто буде оформляти пенсію після 1 січня 2011 року.

Нові віяння торкнуться і нових спецпенсіонерів. Тим з них, хто має право дострокового виходу на пенсію, спецпенсії будуть виплачуватися тільки після досягнення "загальновстановленого пенсійного віку".

Що стосується дострокових пенсій (за скороченням штатів, за станом здоров'я), то працюючим пенсіонерам планується припинити їх виплату до встановленого законом пенсійного віку.

Крім того, за даними ДТ, буквально два дні тому з подачі Пенсійного фонду в плані реформаторів з'явився пункт про "призначення пенсії тільки із заробітку за даними системи персоніфікованого обліку".

Саме ця норма, на думку автора статті, може викликати нові соціальні протести.

Газета наводить приклад наслідків введення такої норми для "жінки, наприклад, 1959 року народження, яка почала свою трудову діяльність у 1976-му, коли про персоніфікацію пенсійних внесків навіть не чули".

"В ідеальному варіанті 14 років вона відпрацює за персоніфікованої системи, а 24 - вже відпрацювала без персоніфікації. Протягом цих двох з половиною десятиліть вона могла займати високі посади і, відповідно, отримувати солідні зарплати. Але тепер все це не враховується! Держава у своїй шахрайської манері ці високі заробітки "прощає", відмовляючись їх враховувати при призначенні пенсій", - йдеться в статті.

А якщо з 2000-го така українка зайнялася підприємництвом, працює на єдиному податку і здійснює відрахування до Пенсійного фонду в кращому випадку з мінімальної зарплати, тоді реформа "проїжджає по ній просто катком: одна дорога - на пенсійний "мінімум".

Переглядів: 650 | Додав: lpp | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: